Zeleň rozveselí ašské sídliště

11.10.2018
Vysazeno zde bylo dohromady 19 stromů (javory, jasany) a 222 keřů a nižších dřevin (habr, pámelník, ptačí zob, atd.).

Rekonstrukční práce v sídlišti, kde vznikla dvě nová parkoviště o celkové kapacitě 31 parkovacích míst, byly ukončeny už před více dvěma měsíci. Výsadba zeleně byla na základě rozhodnutí rady města přesunuta z letních do podzimních měsíců kvůli tomu, že toto léto bylo v Aši sucho a velmi teplo. Takové podmínky byly pro dřeviny krajně nevhodné a s velkou pravděpodobností by docházelo k jejich zasychání a odumření. Nyní je tedy téměř hotovo, zbývá jen zajistit vysazené stromy oporami a novou zeleň pravidelně zalévat.  

Na pořízení stromů se podílela společnost ŠKODA AUTO, která městu Aš darovala částku 70 tisíc korun. Společnost městu peníze poskytla v rámci svého projektu“ Za každé prodané auto Škoda v ČR zasazený strom“. Město v nedávné době zakoupilo tři služební automobily značky Škoda.

Výstavba parkovišť, včetně úprav vnitrobloku uvedeného sídliště, vyšla dle smlouvy o dílo na 3,64 miliónu korun (+21% DPH). Zakázku provedla společnost STAMOZA Cheb.

Snímky: Zatímco většinu zeleně zasadila odborná zahradnická firma, výsadby posledních dvou se ujalo vedení města, spolu se zástupci ŠKODA AUTO a jejich partnery.Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši
Převzato ODTUD

Aktuálně z Chebska