V Chebu se uskuteční běžecký závod Valdštejnova desítka

18.04.2018
Ilustrační foto
Přípravy čtvrtého ročníku běžeckého závodu Valdštejnova desítka z dílny chebských běžců z Rozběhnito.cz jsou již nyní v plném proudu.

Zatímco termín a místo konání – neděle 26. 8. 2018 v Chebu na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad – jsou běžecké veřejnosti známy už řadu měsíců, zde jsou podrobnosti o novinkách.

Oproti loňsku dojde k posunu času startů, sportovci se budou před startovní čárou řadit dříve. Závod na 500 metrů pro nejmenší děti do šesti let začne už v 15 hodin, o půl hodiny později zabojují na trati 1000 metrů děti do patnácti let. Už v 16.30 hodin dojde na hlavní závod. Tentokrát bude start pro pět a deset kilometrů hromadný. S tím přichází další novinka, a sice štafeta dvojic na dvakrát pět kilometrů.

Pořadatelé i letos přistoupí k diferenciaci startovného, přičemž startovné uhrazené předem online bude zvýhodněné. Běžci na 5 km zaplatí převodem pouze 150 Kč, v případě registrace na místě 250 Kč. Startovné online pro účastníky na 10 km bude 250 Kč, oproti tomu na místě registrovaní běžci uhradí 350 Kč. Štafeta bude stát dvojice při online registraci 400 Kč, při platbě na místě 500 Kč. Dětské startovné bude ve výši 30 Kč spíše symbolické, jejich registrace bude možná pouze na místě.

Z letošních novinek to však ještě není vše. Ambasadory závodu budou Michal a Soňa z Running2.cz, kteří se Valdštejnovy desítky účastnili loni poprvé. To, že se zkušení běžečtí harcovníci do Chebu vracejí, pouze potvrzuje vysokou úroveň a zvyšující se oblibu Valdštejnovy desítky. O tom, že do Chebu opět přijedou, byli Michal a Soňa přesvědčeni už při jejich loňské účasti. Cheb kromě nich přivítá další známou osobnost, běžkyni a slovenskou herečku Lenku Vacvalovou, působící v posledních letech také v Česku. Aby toho neměli běžci, kteří koncem srpna do Chebu zavítají, málo, na Valdštejnovu desítku je pozvaná také běžkyně a bloggerka Andy z Fitfab.cz. Rozběhnito.cz chystá pro účastníky závodu diskuzi se všemi uvedenými osobnostmi.

Aktuálně z Chebska