Kvůli změně počasí se na Karlovarsku více bourá

05.11.2018
Ilustrační foto
Za posledních pár dní se na Karlovarsku stalo několik dopravních nehod. Příčina těchto nehod je různá.  S příchodem chladnějšího a sychravého počasí jsou silnice mokré, kluzké nebo také namrzlé. Stále dříve se začíná stmívat a lesní zvěř je díky tomu více v pohybu a častěji se objevuje u silnic.

29. října ve večerních hodinách 52letá žena ze Sokolova jela ve směru z obce Rudolec k obci Březová. Z levé strany silnice jí náhle do cesty vběhla srna. Škoda na vozidle byla okolo 20 tisíc korun.

Během noci 29. října došlo k dalšímu střetu vozidla s lesní zvěří. Šestapadesátiletý muž z Karlovarska řídil Škodu Superb po ulici Mariánskolázeňská ve směru od Karlových Varů na Plzeň. V tomto směru mu náhle z levé strany vběhlo divoké prase do cesty a řidič do něj narazil. Na vozidle vznikla škoda přibližně 40 tisíc korun.

V ten samý den řídil 19letý muž z Chebska na dálnici Ford Focus. Při sjíždění z dálnice k obci Kynšperk nad Ohří nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a nerespektoval ani to, že komunikace byla mokrá a narazil do dopravní značky. Řidič vozidla svou bezohlednou jízdou způsobil škodu okolo 45 tisíc korun.

Pětadvacetiletý cizinec 28. října řídil Toyotu Argo ve směru od Aše ke státním hranicím. Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu zasněžené vozovky, dostal smyk a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Řidič svou jízdou způsobil škodu přibližně 65 tisíc korun.

První listopadový den roku 2018 44letý muž z Chebska řídil Renault ve směru ze Sokolova na Prahu, kde u sjezdu nepřizpůsobil rychlost jízdy technickému stavu komunikace a narazil do dopravní značky. Svým jednáním způsobil škodu přibližně 40 tisíc korun.

V tomto ročním období se zvyšuje počet dopravních nehod na našich silnicích. Řidiči dbejte na svoji bezpečnost, dodržujte povolenou rychlost a buďte k sobě ohleduplní. Pamatujte, že život máme jen jeden.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Chebska