Kriminalisté Karlovarského kraje řeší případ padělaných padesátieurovek

01.11.2018
Ilustrační foto
Karlovarští kriminalisté z Odboru hospodářské kriminality řeší případ 11 padělků bankovek v nominální hodnotě  50 EUR, které se objevily v oběhu v různých provozovnách v Chebu.

Dva cizinci muž a žena ve věku 19 a 27 let měli dne 28. 10. 2018 přicestovat v odpoledních hodinách do České republiky za účelem opatření drog a pistole. V podvečer se měli nakontaktovat na dva muže, kteří jim přislíbili dodání 20 gramů pervitinu za 550 Euro. Místo drog cizinci obdrželi 20 gramů jedlé krystalické sody a současně za jedlou sodu zaplatili částku 550 EUR v podobě 11 ks padělků bankovek nominální hodnoty 50 EUR stejné série a stejného sériového čísla.  

Kriminalisté dne 30. 10. 2018 zahájili trestní stíhání obviněného 19letého cizince a 27leté cizinky pro zločin padělání a pozměnění peněz a zároveň podali podnět státnímu zástupci v Chebu k vydání návrhu na vzetí obou cizinců do vazby.

Na případu spolupracují s policisty ze Spolkové republiky Německo, kde bylo zjištěno, že cizinci jsou u nich prověřování pro padělání peněz.

Vzhledem k tomu, že obvinění chtěli bankovky udat jako pravé nebo platné anebo jako peníze vyšší hodnoty, hrozí jim trest odnětí svobody na tři léta až osm let.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Chebska