Kriminalisté Karlovarského kraje dopadli zloděje vykrádajícího byty

20.09.2018
Ilustrační foto
Ve čtvrtek dne 13. září 2018 krátce po poledni byl v Karlových Varech policisty zadržen 52letý muž, který má na svědomí sérií vloupání do bytů po celém Karlovarském kraji. Zadržen byl právě ve chvíli, kdy ukládal další odcizené věci z posledního vykradeného bytu do svého vozidla.

Karlovarští krimalisté zahájili jeho trestní stíhání 52letého muže a obvinili ho ze spáchání pokračujícího přečinu Krádež a dále z přečinů Porušování domovní svobody a Poškození cizí věci.

Obviněný muž se měl během půl roku v období od konce měsíce března do poloviny září vloupat nejméně do 12 bytů v Karlových Varech, v Sokolově nebo v Mariánských Lázních. Z bytů měl odcizit finanční hotovost, šperky, různou elektroniku, jako například notebook, tablet nebo televizi, a dále elektrické nářadí.

V páchání trestné činnosti není obviněný muž žádným nováčkem, byl již několikrát odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

Svým jednáním způsobil poškozeným majitelům celkovou škodu vyčíslenou na částku přesahující 370 000 Kč. Vzhledem ke způsobené větší škodě, může být u soudu v případě prokázání viny potrestán odnětím svobody až na pět let.

Převzato ODTUD


Aktuálně z Chebska