Dorost porazil FK Ostrov

09.04.2018
Ilustrační foto
FC Cheb/Lipová - FK Ostrov 4:1 /1:1/

Dnešní poměr sil a stáří jednotlivých hráčů byl téměř vyrovnaný. Hosté měli o dva hráče ve věku 19 let více, ale do základní sestavy museli zařadit i dva hráče ročníku 2003, tedy starší žáky. Toto rozložení sil slibovalo vyrovnané utkání a od prvních minut to tak i vypadalo.


V prvních minutách měli dobré příležitosti Skřivánek a Srnec, ale prvý trefil pouze vybíhajícího brankáře a druhý jen těsně minul levou tyč soupeřovi branky. Ve 20.min podběhl rohový kop brankář Lacina, míč propadl celým pokutovým územím k soupeři, který se přes dvě přihrávky dostal zpět do vápna před brankáře a střelou z otočky k pravé tyči otevřel stav utkání (0:1).

Další chybu předvedli chlapci ve 24.min, kdy propadli po autovém vhazování u střídaček, Holakovský fauloval, ale rozhodčí poskytl výhodu. Následoval další faul kapitána Víta před vápnem. Dobře zahraný přímý kop hostí s obtížemi vyrazil na zemi u levé tyče brankář Lacina. Na další  příležitost  si museli chlapci počkat až do 37.min, kdy se po dlouhém autu Holakovského dostal před brankáře Srnec, ale chybělo mu pár centimetrů k zakončení. Ve 41.min se do akce po levé straně zapojil Srnec, prošel do vápna a odražený míč dostal zpět na Skřivánka, který z 18m´ zakončil kousek vedle levé tyče. Ve 42.min odkopl v souboji Sahaj míč směrem na branku hostí, ten přeskočil vybíhajícího brankáře a zapadl do prázdné branky (1:1). Ve 44.min po faulu na Dvořáka zahrával Sahaj z 30m´přímý kop k levé tyči, který brankář dobrým zákrokem vyrazil na roh.O poločase Davida Vu vystřídal Martin Halada.


Povedl se vstup do druhého poločasu. Skřivánek po autu prošel po levé straně, ale jeho dobrou střelu vyrazil brankář na roh. Sahaj zahrál v 46.min ostrý centr, míč propadl do chumlu před brankáře, kde se nejrychleji zorientoval Dvořák a placírkou k levé tyči vsítil svůj první gól v dorostu (2:1). Po rohu chebských ve 49.min se míč odrazil k útočníkovi hostí, ten prošel až před  brankáře Lacinu, který v pádu zabránil gólu do sítě. Následovala rozehrávka na Skřivánka, který diagonálou našel za obránci nabíhajícího Holakovského, který přes vybíhajícího brankáře zakončil do prázdné branky (3:1). Další šanci vybojoval v 57.min Halada, když nejprve získal míč ve středu hřiště, jeho střelu brankář vyrazil k levému rohovému praporku, Halada jej znovu doběhl, vyhrál souboj a přihrál Skřivánkovi, který z 18m´ zakončil prudkou střelou pouze do vybíhajícího brankáře. V 58.min Dvořáka vystřídal Brož, který se prosadil o dvě minuty později, vybojoval míč, utekl po pravé straně, přešel přes beka, ale jeho pokus srazil brankář na další roh. Sahaj z rohu našel na zadní tyči nabíhajícího Haladu a ten v 60.min zakončil hlavou k tyči (4:1). Holakovského vystřídal v 63.min Miloš Bui, který se také hned zapojil do hry. V 68.min prošel po pravé straně, obehrál stopera, ale jeho dobrou střelu po zemi vybíhající brankář vyrazil. Po akci Skřivánka a Halady na levé straně dostal opět Miloš Bui přihrávku doprava za obranu, ale jeho střela v 74.min skončila pouze na levé tyči branky hostí.

Ročníkový průměr hráčů základní sestavy :  FC Cheb 2000,73 / Ostrov 2000,91Trenér :   Václav Altman
Asistent : Stanislav Makeš

Aktuálně z Chebska